Aktivity v létě

Zvědavá ulička Jilemnice

Zvědavá ulička Jilemnice

 

Ukázka lidového stavitelství a architektury. Původní stavby domů z let 1788-1789 byly vystavěny po požáru města. Zajímavostí je, že každý dům uličky, mířící směrem na náměstí, je posunut kousek směrem do ulice - z výše položených domů je přehledně vidět celá ulice, odtud název "Zvědavá ulička".

Půjčovny kol

Půjčovna kol ve Vrchlabí

Přímo v centru města, na náměstí TGM, si můžete vypůjčit horské kolo v cykloobchodě a servisu Marpole.

Jízda na bobu

Jak se na bobové dráze jezdí? Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem samotíží naveden na dopravní lanové zařízení, které bobistu vyveze ke startu. Zde se bob automaticky odpojí od dopravního lana a též automaticky najede do profilu bobové dráhy. Po nájezdu do koryta bobové dráhy si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám.

Nad Krásnou Pláň

zvonička na Přední Labské. Foto J. Hrdlička

Pokud se chcete vydat na zajímavý výlet za krásami Krkonoš, zamiřte určitě do Strážného přes Přední Labskou a Krásnou Pláň!

Od penzionu se vydejte malý kousek po silnici až ke Kamenné cestě a Rozcestí pod Strážným. Odtud vás povede modrá turistická značka do Hořeních Herlíkovic. Zde můžete spatřit evangelický kostel, dostavěný roku 1904.

Muzea hornictví a řemesel

Muzeum skla v Harrachově
Zajímáte-li se o sklářství pak určitě zajeďte do Harrachova! Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce druhé nejstarší české sklárny, ve které je zároveň možné vyjednat si exkurzi.

Muzea zaměřená na historii

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
Trutnovské muzeum nabízí stálou expozici Prusko-Rakouské války, konkrétně velké bitvy u Trutnova roku 1866. Další stálá expozice je zaměřená na život v Podkrkonoší, pro veřejnost jsou pořádany krátkodobější expozice či výstavy umělců.

Labskou cestou na Hrádeček

Úsekem Labské cyklotrasy KČT č. 24 se můžete projet přes Hrádeček u Vlčic a Porkrkonošskou krajinou, trasa je dlouhá 30 km. Od začátku Labské cyklotrasy č. 24 u vrchlabského vlakového nádraží se vydáme po proudu Labe do Hostinného, kde přejedeme na cyklotrasu č. 4300 s kterou projedeme celé město a do obcí Čermná a Vlčice.

Za památkami Vrchlabí

vrchlabský renesanční zámek. foto M. Hrdlička

Pokud se vydáte na výlet do Vrchlabí, máte možnost spatřit četné památky tohoto malebného podhorského města. V centru města se nachází zámek, který nechal roku 1546 postavit Kryštof Gendorf z Gendorfu. Dominantní stavba je postavena v renesančním slohu (podle schématu italského kastelu) a patří k prvním stavbám svého druhu v Čechách.

Kam s rodinou

Budete-li cestovat po Krkonoších s celou rodinou, nemusíte se bát, že by zde nebylo mnoho atraktivních destinací pro Vaše děti.

Stránky