Sjezdové lyžování

Skiareál Herlíkovice-Bubákov

mapa areálu Herlíkovice - Bubákov

Ski areál Herlíkovice - Bubákov leží nedaleko města Vrchlabí a nabízí 12 sjezdových tratí s převýšením z 540 m n. m. až do 1019 m n. m. o celkové délce 11 km, které jsou určeny jak pro začátečníky, středně pokročilé, tak pro náročné lyžaře. Najdete zde také speciálně přizpůsobené tratě pro výuku dětí a začínajících lyžařů, kterou si můžete zajistit u tamních lyžařských škol.

Lyžování ve Strážném

mapa areálu

Moderní lyžařský areál ve Strážném (6 km od Vrchlabí) je situován v nadmořské výšce 800 m n.m. a vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou, v celkové délce 1,9 km. Vedle modré sjezdovky je zvláštní dětský vlek a cvičný svah. Zájemci o alternativní zimní sporty si zde mohou užít snowtubing, freestyle snowpark a osvětlené večerní sjezdy.

 

Skiareál Špindlerův Mlýn

mapa areálu

Skiareál Špindlerův Mlýn se rozkládá 715 - 1300 m. n. m. na třech vrších a to Svatém Petru, Hromovce a Medvědínu, patří sem i sjezdovky na Horních Mísečkách a lanovka na Labské. Celková délka zdejších sjezdovek je 23,7 km, přičemž uměle zasněžována je polovina z nich.

Lyžování v Dolním Dvoře

mapa areálu

V Dolním Dvoře nedaleko Vrchlabí je pro milovníky lyžování k dispozici Ski Family areál s celkovou délkou sjezdovek 1060 m a 4 vleky. Na tamních sjezdovkách najdeme mini snowpark, dětský vlek se cvičnou sjezdovkou, využít můžete i sjezdovku Za Potokem k uspořádání závodů a skupinových akcí nebo večerní lyžování na sjezdovce U Moravy.