Krkonošské běžkařské tratě

V Krkonoších existuje během zimních měsíců řada udržovaných běžeckých tratí, stačí si jen vybrat podle toho, jak daleko chcete jet a co chcete vidět.

Běžkařské tratě ve Vrchlabí
Celkem 2 km vzájemně proplétaných běžeckých tratí najdeme nedaleko Vejsplach na okraji Vrchlabí.

Ze Špindlerova Mlýna do Pece pod Sněžkou
Pokud v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně využijte služeb lanovky, dostanete se na Pláň v nadmořské výšce tisíc metrů a pokračujete po červeně značené běžecké magistrále kolem boudy Na Pláni, Klínových Bud až Na Rozcestí, kde můžete využít tamního bufetu. Trasa pak pokračuje při odbočce směrem ke Dvorské boudě na Zadních Rennerovkách a po sjezdu na cestě vedoucí na jižním úbočí Liščí hory směrem k Tetřevím boudám a dál přes Hrnčířské Boudy, Lučiny a Javorské Boudy do Pece pod Sněžkou.

Z Pece pod Sněžkou do Malé Úpa
Z Pece pod Sněžkou jedeme červeně značenou cestou směrem k lanovce na Sněžku. Cesta vede přes Velkoúpské Zadní, Střední a Přední Výsluní zhruba pětikilometrovým stoupáním k boudě Jana odkud následuje náročný úsek svažování do Spáleného Mlýna odkud je nutné překonat ještě čtyřkilometrový kopec do Malé Úpy.

Ze Svatého Petra do Strážného
Trasa začíná v lyžařském areálu Svatý Petr, blízko dolní stanice lanovky na Pláně odkud vyrazíme po žluté stopě směrem na Strážné. Po 2.5 km se dostaneme k rozcestí u Struhadel, odkud pokračujeme vpravo směrem na Struhadla (je nutné opustit žluté značení) po lesní cestě dlouhé přibližně 3 kilometry. U Zadních Struhadel se napojíme opět na žlutou běžeckou stopu, která nás dovede kolem Boudy Šestidomí až do obce Strážné.