Autobusová a vlaková doprava

autobusová doprava

Krkonoše jsou velmi dobře přístupné z mnoha směrů a směřují sem pravidelné autobusové linky z větších měst (Praha, Brno, Ústí nad Labem, Hradec Králové a další), poměrně časté a spolehlivé jsou i místní linky spojující podhůří s horskými středisky.

Váš autobusový spoj naleznete na portále IDOS.

cestování vlakem

K úpatí hor se dostanete také vlakem, spojení jsou sice s přestupy, ale mnohdy rychlejší než autobusové spoje (Brno, Olomouc, Ostrava). Na příjezdy vlaků do konečné stanice (Jablonec n. Jizerou, Vrchlabí, Svoboda n. Úpou) jsou navázány místní autobusové linky, které Vás zavezou až do horských center. Za projížďku také stojí trať z Harrachova do Sklarzske Poreby, významného turistického centra polských Krkonoš.

Váš vlakový spoj naleznete na portále IDOS.

integrované dopravní systémy

Pokud se chcete do Krkonoš a v nich pohybovat autobusem či vlakem, můžete využít integrovaných dopravních systémů IREDO a IDOL. Autobusová síť je Vás schopná dopravit do všech horských středisek, železnici lze využít pro pohodlné cestování v podhůří.

Integrovaný dopravní systém IREDO (Integrovaná regionální doprava Královéhradeckého a Pardubického kraje)
Tarif IREDO je společný pro autobusové i vlakové dopravce, takže lze celou cestu ujet s jedním cestovním dokladem i když přestupujete. IREDO navíc využívá jednotných cen pro daná místa, takže i když jedete oklikou, platíte pořád stejně. Pokud se rozhodnete pro vícedenní pobyt, během kterého budete často využívat služeb dopravců, můžete si zakoupit i několikadenní jízdenku. Více informací o tarifu IREDO najdete zde: http://www.oredo.cz/cz/iredo_tarif.html

Tarif IDOL
IDOL můžete využít pro cestovaní v oblastech spadajících do Libereckého kraje, hraničícího s krajem Královéhradeckým a zasahujícím do Krkonoš. S tarifem IDOL můžete levněji cestovat vlakem i autobusem po pravidelných linkách zapojených dopravců. Více informací najdete zde: http://www.iidol.cz/